default logo

Kırtasiye ve Ofis Tedarik Firmaları Hakkında Küçük Bilgiler..

“KIRTASİYE” kelimesi Arapça El-Kırtasiyeh kelimesinin Türkçeye nakledilmiş halidir. Kırtasiye anlam muhtesı olarak kitap kalem silgi gibi genel anlamda anladığımız kırtasiye malzemelerine işaret eder.
Kırtasiye Türkçe anlamı itibariyle de ; Defter, kağıt, kalem, mürekkep vb. yazı araç ve gereçlerinin bütünü, Kağıtla yapılan işlemler anlamını taşır.

Kırtasiyeler içerdikleri ürün çeşitliliği bakımından oldukça yoğun olması yanında günümüzde bir de ithalatçı ve imalatçı firmaların artması ile birlikte uçsuz bucaksız bir dünya haline gelmiş,
ürün ve markaların oluşturduğu uçsuz bucaksız bir dünya haline dönüşmüştür.
Bunun en büyük vesilesi artan talep ve insanoğlunun her yeni gün daha faydalı, daha kullanışlı, doğaya daha az zarar veren, insan sağlığına saygılı ürünler üretmesiyle bu dünya içinden çıkılmaz bir hale gelmiştir.
Bugün sıradan bir kırtasiye rafında bile en az 10.000 farklı ürün çeşidinden bahsedebiliriz.

Bunun yanı sıra kırtasiyelerin envanterlerine ambalaj, tekstil yan ürünleri, gibi çeşidi artırıcı ürünlerin de eklemesi ile stok çeşitleri gelişti ve genişledi.
Son zamanlarda ise artık kırtasiye kelimesinin anlamını yavaş yavaş aşacak gelişmelerden bahsetmemiz mümkün.
Özellikle ağırlıkta ofis ürünleri satan kırtasiyeler süratle kurumsal tedarik firmalarına dönüşmeye başladı.
Aslında başlarda çok fazla takdir görmese de kurumların tüm ihtiyaçlarını tek bir noktadan tedarik ediyor olmaları bakımından çok çabuk benimsendi.
Kurumsal Tedarik Hizmetlerinin başlıca içerdiği ürün gruplarını 6 başlıkta ele alabiliriz;

1) KIRTASİYE ÜRÜNLERİ
Kelime anlamı içeriğinde olduğu gibi;
kağıt, kalem, kitap gibi ürünlerin yanı sıra, klasör, poşet dosya, telli dosya, etiket, kaşe, masaüstü ürünler gibi çeşitleri içeriyor.
Günümüzde çeşitliliğin artması ile birlikte birçok yeni marka ve markaların farklı model ve kalitede ürün çıkartması ile birlikte kırtasiyelerin ürün gamı son derece yukarıları çıkmıştır.samsung1660

2) BİLGİSAYAR SARF MALZEMELERİ
Temel olarak bilgisayarınız için veya bilgisayarla ilişkili ürünleriniz için tedarik ettiğiniz sarf malzemeleri kapsayan bir kategori olup, ürün gamı kırtasiyeyi aratmayacak kadar geniştir.
Özellikle yazıcı ürünlerinin sarf malzemelerinin tedariği konusunda dünya çapında satışa hakim markaların çeşitliliği artırması dolayısı ile sadece toner ve kartuş grubunda bile onbinlerle ifade edilecek kadar derin bir ürün gamı bulunmaktadır.
Bu gurubun içine; toner-kartuş, cd-dvd, temizleme spreyleri, klavye-mouse, usb bellekler, kablolama ürünler, laptop çantaları, tablet pc kılıfları gibi sayabileceğimiz çok çeşitli ürün grupları yer almaktadır.
3) AMBALAJ MALZEMELERİpaletSterci
Adından da anlaşılacağı gibi ambalajlamada kullanılan tüm ürünleri içerir.
Bir kurumsal tedarik firmasının ambalaj stoğu ambalaj firmaları kadar derin olmasa da her ihtiyaca uygun hizmet verecek şekilde yapılandırılmış olmalıdır.
Ambalaj ürünlerinin muhtevasında; Palet streci, koli bandı, taşıma poşetleri, kraft ambalaj kağıdı, kilitli torba, balonlu naylon, çuval, çuval ağzı ipi, jelatin gibi birçok çeşitli ürün yer almaktadır.

4) TEKSTİL YAN ÜRÜNLERİplotterkagidi
Tekstil firmalarının imalat sürecinde tükettiği tekstil dışı ürünleri içerir.
Günümüzde sadece bu tip ürünleri satan tekil firmalar parmakla gösterilecek kadar azdır. Zira ürün gamı geniş olsa kırtasiye ürünleri ile içiçe geçmiş bir yapıdan bahsedebiliriz.
Bu ürünlerin içeriğinde; Plotter-pastal kağıtları, etiketleme plastiği (kılçık), kilitli ip, rutuş kalemleri, mezura, kırnap ipi, kalıp kartonu, leke ilaçları, ütü kolası spreyi gibi derin ürün çeşitleri içermektedir.

5) TEMİZLİK SARF ÜRÜNLERİtemizlik-grubu
Bir şirketin temizlik ihtiyacı en temel ihtiyaçlarındandır. Sektörü konumu yeri büyüklüğü ne olursa olsun bir şirket temizlik ihtiyacını mutlak surette gidermek durumundadır.
Firmalar temizlik ürünlerini tercih ederken öncelikli olarak ihtiyaçlarına göre çoğunlukla kaliteyi referans alarak tercih yapıyor olmalarına rağmen yüksek müktarlı sarf malzeme tüketimi olan firmaların fiyat konusunda önceliği olması da kaçınılmazdır.
Temizlik ürünleri kategorisel olarak oldukça geniş olsa da aşağıdaki şekilde kategorize edilebilir.
Bulaşık deterjanı, yüzey temizleyici gibi Sıvı temizlik ürünleri, tuvalet kağıdı, z havlu, peçete gibi kağıt türü sarf malzemeleri, vileda kovası, çekçek, paspas gibi temizlik ekipmanları, oda parfümü, ıslak mendil gibi bireysel kullanıma dayalı ürünler.

6) EV DIŞI TÜKETİM GIDA ÜRÜNLERİedt_gida
Bu tip ürünler aslında sadece ev dışında kullanılan ürünler değildir, fakat ev içinde kullanılmayan ürünleri ifade etmek için kullanılmış olması bakımından anlamlıdır.
Bu kategorinin içine bir ofiste veya iş yerinde tüketilen ; çay, şeker, nescafe, bitki çayları gibi ürünler dahil olmaktadır.

Tüm bu ürünleri bulabileceğiniz firmamız uygun fiyat, hızlı teslimat ve +500 referansı ile hizmetlerine devam etmektedir.

2001 yılından bugüne kırtasiye sektöründe deneyim sahibi olan yazarımız; ofis ürünleri satış ve pazarlaması, yeni firma kurgulaması, e-ticarette sektörel çözümler, seo, sem gibi geniş kapsamlı piyasa tecrübesiyle geniş kitlelere hitap edebilmekte olup. Halen Beta Ofis Ürünleri bünyesinde e-ticaret yöntemi ve bilgi işlem yöneticiliği yapmaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın

*

captcha *